Tarihçe

Gözüm Enerji Madencilik İnşaat Taahhüt Makina A.Ş, kurucumuz Fuat Gözüm’ün vizyonuyla yıllar içinde şekillenen oluşumun bir devamıdır. Şirketimizin kuruluşu 1982 yılında Gözüm Turizm ve İnşaat A.Ş.’nin kurulmasına dayanmaktadır.

Gözüm A.Ş. 1980’li yılarda değişen ve dönüşen Türkiye’nin turizm, inşaat ve enerji sektörlerinde yatırımlar ve projeler yapmıştır. Turizm ile ilgili olarak Didim’de 5 yıldızlı otel ve tatil köyü yapmış ve işletmiştir.

Enerji ile ilgili olarak, kurucumuz Fuat Gözüm o yıllarda ki adıyla TEK (Türkiye Elektrik Kurumu)’nun iştirakçi olarak katıldığı bir enerji şirketi kurmuştur. Şirket, termik santrallere çeşitli hizmetler ve ürünler sunmuş, ayrıca Tortum II HES projesini almıştır.

Değerler & Prensipler

Şirketimiz bütün diğer şirketler gibi kar amaçlıdır ancak kar etmek tek motivasyonumuz değildir. Biz rekabetçi büyüme potansiyelimizle farklılıklar yaratırken sosyal girişimci ruhumuzu kaybetmemeyi, yaşadığımız topluma katkı sağlamayı ve yaşadığımız toplumu olumlu etkilemeyi hedefliyoruz.

İlkemiz

Küreselleşerek bütünleşik bir sisteme dönüşen iş dünyasında saygınlık, onur ve yurttaşlık bilinci gibi geleneksel değerlerimizi kaybetmeden yaratıcılık ve heyecan dolu sürdürülebilir büyümedir.